Wiedźmin w SoulCalibur VI – Geralt będzie jednym z grywalnych wojowników

To nie koniec dobrych wiadomości dla fanów białowłosego zabójcy potworów – wraz z Geraltem do gry trafi arena walki w Kaer Morhen.
Potwierdziły się plotki, które od kilku dni krążyły po sieci. Gdy tylko jeden z przedstawicieli CD Projekt RED dał do zrozumienia na Twitterze, że Geralta już niebawem zobaczymy w innej grze, wśród fanów rozgorzały dyskusje dotyczące tajemniczego tytułu. Większość z nich wskazywała na „SoulCalibur 6” – we wcześniejszych odsłonach serii również stosowano tego typu zabiegi (do piątej części zaimplementowano Ezio Auditore z „Assassin’s Creed 2”). I rzeczywiście – najsłynniejszy wiedźmin świata będzie jednym z wojowników w najnowszej produkcji studia Bandai Namco.

„SoulCalibur jest doskonale znany w świecie bijatyk z przyjmowania kultowych postaci gościnnych. Kiedy zwrócono się do nas z pomysłem połączenia obu światów, uznaliśmy że społeczność będzie się doskonale bawić, grając wiedźminem” stwierdził Marcin Momot, kierownik ds. społeczności w CD Projekt RED. „Współpracowaliśmy z grafikami z Bandai Namco, aby wiernie odtworzyć Geralta i udostępniliśmy oryginalne zasoby z Wiedźmina 3, takie jak model wiedźmina, animacje czy uzbrojenie. Myślę, że Bandai Namco doskonale się spisało, ujmując wszystkie szczegóły i wprowadzając Geralta do serii SoulCalibur w sposób, który na pewno spodoba się fanom obu serii” dodał Marcin Momot.
Biały Wilk nie jest jedynie wabikiem, który ma za zadanie wywołać szum wokół tytułu. To pełnoprawny bohater SoulCalibur VI, którego zdecydowano się umieścić na okładce tytułu – i to na całym świecie!
wiedzm.jpg

SoulCalibur VI ma trafić do sprzedaży jeszcze tym roku.


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. youtube Czwartek 15.03.2018