Zlikwidowano nowoczesne laboratorium amfetaminy

79-letni „chemik” z województwa mazowieckiego stosował bardzo nowatorską i trudną do wykrycia metodę wytwarzania amfetaminy. Mimo to wpadł i grozi mu do 15 lat więzienia.
1.jpg

W województwie mazowieckim odkryto laboratorium, w którym wytwarzane były narkotyki. Znaleziono w nim 300 litrów odczynników chemicznych, ponad kilogram amfetaminy, 50 litrów substancji i aparaturę potrzebną do produkcji środków odurzających. W związku z tą sprawą zatrzymano trzy osoby, w tym 79-letniego mężczyznę, będącego „chemikiem”.

Już od dłuższego czasu poznańska policja była na tropie laboratorium. W końcu udało im się ustalić jakim samochodem będą prawdopodobnie jechali podejrzani. Auto zostało zatrzymane do kontroli w okolicy Wołomina. W pojeździe było dwóch mężczyzn. Przewozili oni 50 litrów płynnej substancji. Zgodnie z ustaleniami, transport zmierzał do miejsca, gdzie miał się odbyć ostatni etap wytwarzania amfetaminy.

W pobliżu miejsca zatrzymania samochodu policjanci znaleźli „laboratorium”, w którym odkryto linię produkcyjną do wytwarzania narkotyków i kolejną osobę zamieszaną w przestępczy proceder. Tworzona przez starszego mężczyznę amfetamina oznaczała się wysokim stopniem czystości, a sam „chemik” wykorzystywał mało znaną i trudną do wykrycia metodę produkcji.

„Chemikowi” postawiono zarzut wytwarzania środków odurzających, a jego współpracowników oskarżono o udział w produkcji narkotyków. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności. Na razie policjanci ustalają jak długo trwał proceder, ile nielegalnych substancji udało się wytworzyć i gdzie trafiły.

Nie wiemy jak wam, ale nam to niebezpiecznie przypomina fabułę popularnego serialu „Breaking Bad”. Oby tylko 79-latek nie miał takiego samego zamiłowania do rozrób, co główny bohater produkcji telewizyjnej.   





Dodał(a): Paweł Zieleń /fot.:http://cbsp.policja.pl Środa 12.07.2017