Zobacz najlepsze zdjęcie Ziemi. NASA rozstrzygnęła konkurs

Znamy zwycięzców konkursu ogłoszonego przez portal NASA Earth Observatory zorganizowanego z okazji 50-lecia ustanowienia Dnia Ziemi. Najlepszą fotografię błękitnej planety wyłoniono w internetowym plebiscycie.
Zrzut-ekranu-2020-05-5-o-12.14.37-1-e1588675871356.png

Zwycięska fotografia przedstawiająca piasek na Bahamach

Earth Obervatory to portal wydawniczy NASA, na którym agencja publikuje zdjęcia satelitarne oraz informacje naukowe i udostępnia je do powszechnego użytku. Niemalże codziennie pojawiają się tam oszałamiające fotografie kosmosu i naszej planety. Widziana z takiej odległości Ziemia rzeczywiście pozwala nabrać dystansu. 

CZYTAJ TAKŻE: TOM CRUISE, ELON MUSK I NASA NAKRĘCĄ FILM AKCJI W KOSMOSIE

Konkurs Tournament Earth ogłoszono z okazji podwójnego jubileuszu: 50-lecia ustanowienia Dnia Ziemi oraz 20-lecia Earth Observatory. Oceniano 32 prace, na które łącznie oddano 56 tys. głosów. Wybór najlepszego zdjęcia Ziemi odbył się w 5 etapach.

Zwycięską okazała się fotografia przedstawiająca piasek oceaniczny na Bahamach. Została ona przekazana NASA w 2001 roku przez Serge’a Andrefoue z University of South Florida i przekonała do siebie 66,2% głosujących internautów. Srebrny medal zdobyło zdjęcie przedstawiające erupcję wulkanu Raikoke.

Trzecie i czwarte miejsce przypadło fotografii przedstawiającej Ziemię w całej okazałości w różnych okresach. 

Pośród fotografii wystawionych w konkursie znalazły się m.in. kwitnące na Bałtyku sinice, Paryż nocą, czy ujęcie pustyni Namib na styku z rzeką Kuiseb.

Przebieg plebiscytu oraz wszystkie fotografie biorące w nim udział, można zobaczyć na oficjalnej stronie organizacji.
Dodał(a): Adam Barabasz / NASA Środa 06.05.2020