Lamborghini stworzyło jacht. Inspirowana Sianem łódź ma niesamowitą moc

Lamborghini wypływa na szerokie wody. I tym razem nie jest to przenośnia – marka z Sant’Agata zaprezentowała jacht.
jacht2.jpeg

Kolejny problem pierwszego świata został zlikwidowany. Teraz najbogatsi ludzie na naszej planecie mogą chwalić się Lamborghini nie tylko na ulicach, ale także pośród szumu fal. A to wszystko za sprawą ultaluksusowego jachtu Tecnomar Lamborghini 63, który marka stworzyła we współpracy z The Italian Sea Grup. Technologicznie nowe dziecko Lamborghini jest inspirowane Sianem – pierwszym elektrykiem włoskiej legendy motoryzacji

CZYTAJ TAKŻE: LAMBORGHINI SCV12 - NAJMOCNIEJSZA FURA Z SANT'AGATA

W cenie 3,4 mln dolarów, czyli ponad 13 mln złotych, Lamborghini oferuje łódź o długości 63 stóp (19,2m) i wadze 24 ton. Wykonana z włókna węglowego zabawka jest napędzana dwoma silnikami V12, które łącznie generują 2000 KM. Pozwala to na osiągnięcie 60 węzłów (ok 111 km/h), a to oznacza, że jest to najszybszy jacht Tecnomar. Dla porównania Titanic rozwijał prędkość 24 węzłów, czyli ok 44 km/h.

jacht3.jpeg

Wnętrze  jest inspirowane roadsterami Lamborghini. Producent twierdzi, że osobom przebywającym na pokładzie nie grozi ostre słońce ani chlapiąca woda i przy okazji zapewnia o doskonałej aerodynamice maszyny. Kolor kadłuba będzie można wybierać dowolnie, natomiast wnętrze będzie dostępne w dwóch ustalonych konfiguracjach. 

jacht4.jpeg

Seryjna produkcja rozpocznie się w przyszłym roku. Obowiązuje kolejka i zapisy oraz bardzo gruby portfel.

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Lamborghini Poniedziałek 06.07.2020