Toyota Supra MK5 Æ S – kultowa fura w futurystycznym wydaniu

Prawdopodobnie grając w Need For Speed, jarałeś się Toyotą Suprą, marząc o tym, że kiedyś zasiądziesz za jej kierownicą. Kultowy model nagle zniknął, żeby wrócić po ponad 20 latach i to w całkiem niezłym stylu. Jednak ten koncept bije go na głowę.
d6+NU.jpg
Giulio Partisani, włoski projektant współpracujący na co dzień z Hondą, postanowił pokazać, jak jego zdaniem powinien wyglądać przywrócony do życia model. Jego zdaniem wersja Supry, którą zaprezentowano kilka lat temu, za bardzo odbiega od oryginału.

Projektant posługujący się w internecie pseudonimem Oct8n bazował swój projekt nie tylko na poprzednich wersjach Supry, ale także na pewnym modelu konkurencyjnej firmy. Mowa o Mazdzie RX Vision, której koncept ożył w nietypowy sposób.

Mimo inspiracji modelem innej marki okazuje się, że rendering bardziej przypomina klasyczną Suprę niż jej obecne odsłony. Linia nadwozia, lampy, szerokie nadkola i spojler sprawiają, że propozycja Oct8na wygląda po prostu jak uwspółcześniona – a nawet wybiegająca w przyszłość – wersja Supry sprzed ponad 20 lat.

Autor niestety nie podał szczegółów na temat specyfikacji i osiągów swojego projektu, ale wierzymy, że prowadziłby się równie dobrze, jak wygląda. Zresztą sprawdź galerię i oceń sam: 

Która Supra twoim zdaniem lepiej wygląda?

BITWA

Supra MK5 Supra MK5 Æ S

Głosów: 45
Więcej bitewDodał(a): KK / fot. Oct8n Środa 22.05.2024