Robert Lewandowski tworzy swoją grę wideo

Chyba wszyscy już wiemy, że poza talentem piłkarskim, Robert Lewandowski ma także nosa do interesów. Najpopularniejszy polski piłkarz postanowił spróbować swoich sił w branży gier komputerowych i stworzyć symulator trenera piłkarskiego.
LEWYLEWY.jpg

RL9Sport Games to spółka należąca do Roberta Lewandowskiego, Rafała Cymermana i PlayWay. To właśnie spod jej szyldu wyjdzie Football Coach the Game. Wcielimy się tam w rolę trenera i menadżera piłkarskiego jednocześnie. Gracze będą mogli zarówno zarządzać drużyną pod względem transferów, kontraktów i sponsorów, jak i na bieżąco podczas rozgrywek decydować o taktyce drużyny. 
Gra ma się pojawić w roku 2022 i opierać głównie na trybie online, przez co użytkownicy będą mogli rywalizować w wirtualnych ligach z innymi menedżerami. Football Coach the game z początku będzie dostępny na urządzeniach mobilnych i klasycznych komputerach, lecz twórcy planują stworzyć wersję na konsole. 

Spółka RL9Sport Games chce, by gra Football Coach The Game, poza aspektami rozrywkowymi, mogła przedstawić użytkownikom tajniki zawodu trenera piłkarskiego. Twórcy chcą przedstawić psychologiczne aspekty bycia kierownikiem drużyny. Ciekawostką jest także to, że gracz będzie mógł wybrać reakcje trenera na poszczególne akcje i będą one miały wpływ na piłkarzy, a w konsekwencji na przebieg meczu.

Postać Roberta Lewandowskiego pojawiła się już chyba wszędzie. Nasz najlepszy snajper miał swój epizod w animowanym serialu dla dzieci, a także sprawdzał własne siły jako producent wykonawczy płyty Donatana. Jego gra także zapowiada się niezwykle ciekawie i będzie mogła poważnie zagrozić czołowym symulatorom menadżera piłkarskiego.

Dobrze byłoby na starcie już mieć takiego strzelca w swojej drużynie, jak Lewandowski. Wtedy nawet, gdybyśmy nie zaczynali swojej przygody trenerskiej z najwyższej półki, to niewątpliwie szybko osiągnęlibyśmy imponujące sukcesy.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot.: Bayern Monachium Wtorek 15.12.2020