Szczęsny zrzekł się fortuny. Solidarny gest Ronaldo

Jeśli myślałeś, że w związku z kwarantanną twoje dochody się zmniejszyły, to postaw się na miejscu Wojciecha Szczęsnego, który właśnie zrzekł się 10 mln złotych. A to i tak nie jest największa redukcja wynagrodzenia w Juventusie Turyn.

Zawodnicy grający w barwach turyńskiej drużynie zgodzili się na obniżkę wynagrodzenia. Polski bramkarz wraz z kolegami z zespołu przystąpił do porozumienia, z którego wynika, że piłkarze – w trosce o dobro klubu – zrzekają się części wynagrodzenia.

CZYTAJ TAKŻE: FIFA WALCZY Z KORONAWIRUSEM. TYMCZASOWE SZPITALE I PRZEDŁUŻONY SEZON

To rozwiązanie zakłada, że pensje piłkarzy zostaną pomniejszone o kwoty równe miesięcznym pensjom za marzec, kwiecień, maj i czerwiec 2020 roku. 
Praktyce oznacza to, że zarabiający za sezon 7 mln euro Wojciech Szczęsny, nie otrzyma około 2,3 mln euro, czyli prawie 10 mln złotych.

Zgodnie z zasadą – im wyżej jesteś, tym niżej spadasz, z największym spadkiem wynagrodzenia będzie musiał się zmierzyć Cristiano Ronaldo, którego porozumienie z klubem będzie kosztowało aż 3,7 mln euro, czyli ok. 17 mln złotych. Biorąc pod uwagę, że Ronaldo zarabia więcej na Instagramie, niż na murawie, można przypuszczać, iż Portugalczyk niespecjalnie przejmie się takim ubytkiem w domowym budżecie. 

Z informacji przekazanych przez Juventus, że w związku z pandemią koronawirusa klub nie jest w stanie prowadzić działalności sportowej i jest zmuszony do cięcia kosztów. Dzięki wypracowanemu porozumieniu, klubowi uda się zaoszczędzić 90 mln euro, czyli prawei 410 mln złotych. 

Dodał(a): Adam Barabasz / Instagram Poniedziałek 30.03.2020