Na razie nie doczekamy się GTA VI. Były pracownik wyjaśnia dlaczego

Zdaje się, że Rockstar chce wycisnąć jak najwięcej z Grand Theft Auto V, które wyszło w 2013 roku. Mimo upływu lat i zapowiedzi kolejnej generacji konsol producent nie pokaże jeszcze szóstej części gry. Zamiast tego ponownie stworzy remake GTA V.
gta vi.jpg
Kultowa już gra pojawiła się najpierw w 2013 roku na Xboksa 360 i PlayStation 3. Jednak wraz z premierą następnych konsol Rockstar w 2014 roku przygotował odpowiednio podrasowaną wersję swojej flagowej produkcji.

Mimo że PlayStation 4 i Xbox One od momentu premiery już się zestarzały, najwyraźniej producent gier uważa, że Grand Theft Auto V nie należy odkładać do lamusa. Jeszcze w tym roku premierę mają mieć konsole kolejnej już generacji, a wraz z nimi na rynku pojawi się niezupełnie nowa, a tylko ponownie odświeżona piąta część GTA.

Producent, udostępniając ponownie ten sam tytuł na PlayStation 5 i Xbox X, chce nie tylko zarobić. Darion Lowenstein były pracownik Rockstara wyjaśnił, że firma po prostu potrzebuje więcej czasu na wyprodukowanie nowej gry, a stworzenie remake’a jest tańsze i łatwiejsze.


Czas, który przyszli posiadacze zapowiedzianych urządzeń poświęcą na granie w GTA V, producent wykorzysta na dopracowanie Grand Theft Auto VI. Wielu gamerów od lat czeka chociażby na zapowiedź nowej części gry, a Rockstar z pewnością nie ominie szansy na stworzenie kolejnego tytułu, który będzie żyć dłużej niż nowe konsole.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Rockstar Poniedziałek 22.06.2020