Barmani polecają 3 najlepsze przepisy na „klina”

Kto zna lepsze sposoby na zwalczenie kaca niż faceci, którzy co weekend najbardziej przyczyniają się do jego powstania? Poznaj trzy najlepsze kliny na dzień po.
barmani-radza-9b36a53ad9d2cece3cc494dad-3-5d23_146a21.jpg

Jak sam dobrze wiesz, jak dotąd nie stworzono żadnych specyfików, które całkowicie likwidują kaca. Istnieją jednak sposoby na to, jak mocno go złagodzić. I tu, cała na biało, wchodzi stara ludowa mądrość: czym się strułeś, tym się lecz. I właśnie z tego założenia korzystają barmani, których zdaniem to właśnie klin jest najlepszym sposobem na zwalczenie syndromu dnia poprzedniego.

A przynajmniej tak uważają trzej doświadczeni w nocnych bojach nowojorscy barmani, których na spytki wzięli nasi koledzy po fachu z magazynu „GQ”. Każdy z panów opowiedział o jednej miksturze na bazie piwa, która jego zdaniem może zdziałać cuda dzień po ostrej bibie. Oto one.

Barman 1: duża szklanka, piwo bez piany pół na pół z sokiem pomidorowym, szczypta soli, do tego wyciśnięta limonka, trochę pieprzu, ostry sos (taki jak do „wściekłego psa”). Do tego sporo snu.

Barman 2: Po pierwsze: wypić dużo wody. Po drugie: wypić dużo kawy. I po trzecie: wypić koktajl, czyli: jedno surowe jajko zalane sokiem pomidorowym i piwem (pół na pół w dużej szklance), do tego świeża cytryna. Na koniec zjeść coś tłustego np. wielkiego burgera i miskę frytek.

Barman 3: jedna lufa meksykańskiej wódki narodowej Mezcal (nie mylić z meskaliną), wymieszany z szotem soku z limonki i z szotem soku pomidorowego. Szklankę tej mikstury dopełnić zimnym, jasnym piwkiem i lodem.

Zapisz to w swoim magicznym notesiku już dziś. Być może jutro uratuje ci to życie.


Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. istockphoto.com Piątek 15.03.2019