Dziecięce radio z alkoholową pieśnią. Innowacyjny program?

Polacy mają problem z alkoholem (albo jego brakiem) – co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Dzieciom jednak lepiej dawkować o tym informacje, szczególnie w rozgłośniach radiowych przeznaczonych właśnie dla najmłodszych. Ostatnio w Polskim Radio Dzieciom pojawiła się jednak tematyczna piosenka.
Zrzut ekranu 2022-02-21 o 11.42.24.png

Polskie Radio Dzieciom to jeden z kanałów Polskiego Radio, który jest poświęcony najmłodszym odbiorcom. Podczas audycji "Niebieska szkatułka" prowadzonej przez Małgorzatę Bartas-Witan puszczono utwór "Kiedy ranne wstają zorze". Problem w tym, że nie była to oryginalna wersja. 
"Kiedy ranne wstają zorze, kac dokucza coraz gorzej, a tu jeszcze nam gorzała, w ciągu nocy podrożała. O dobry Panie spraw, żeby w Sejmie nie było zgrzytów, a w aptekach sprzedawali na recepty spirytus. I żeby komuna zamknęła mordę na kłódkę, a Solidarność dawała za darmo wódkę" – można było usłyszeć w religijnej audycji dla dzieci. 

Prowadząca, by spróbować wyjść z twarzą z całej sytuacji, spokojnie kontynuowała program, jakby wpadka nie miała miejsca. "Zaczęliśmy dzisiejsze niedzielne spotkanie od budzącej pieśni 'Kiedy ranne wstają zorze'. To pieśń, która budziła wiele pokoleń naszych przodków" – powiedziała po zajściu. Co do tego budzenia, raczej mielibyśmy pewne wątpliwości, bo na kaca najlepszy sposób (poza rosołem oczywiście) to podobno przespanie się z nim...

Nagranie zostało usunięte ze strony internetowej Polskiego Radia. Szkoda, najwidoczniej nie potrafią się bawić, albo kogoś męczy kac. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Poniedziałek 21.02.2022