Kaczyński o sądach w Polsce: 'działają nie źle, tylko fatalnie źle'

Jarosław Kaczyński 'bez echa' zrezygnował z działań w rządzie i przekazał funkcję wicepremiera Mariuszowi Błaszczakowi. Prezes PiS chce poświęcić się wyborom, które zaplanowano na przyszły rok. Dodatkowo odniósł się do niedawnej wypowiedzi Mateusza Morawieckiego i skrytykował sądy.

Zrzut ekranu 2022-06-21 o 15.30.00.png

Prezes PiS podczas rozmowy z PAP przyznał, że nie jest już w rządzie. Podkreślił także, że obecnie skupia się wyłącznie na przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. 
Kaczyński odniósł się także do niedawnej wypowiedzi Mateusza Morawieckiego, który stwierdził, że "nie chciałby umierać za wymiar sprawiedliwości". Wielu,  na czele ze Zbigniewem Ziobro, nie spodobały się te słowa. Prokurator generalny zarzucił premierowi, że blokuje on reformę wymiaru sprawiedliwości.

"To nie jest prawda. Nie było żadnej zmiany zielonego światła dla zmian w wymiarze sprawiedliwości. To taka niedobra gra taktyczna, całkowicie niepotrzebna" – stwierdził Kaczyński i dodał: "Sądy działają nie źle, tylko fatalnie źle. Jeśli w Polsce można mówić o niepraworządności, to źródłem jest właśnie to. Źródłem jest doktryna Neumanna, ona doskonale opisuje realny stan naszych sądów".

Słowa prezesa PiS zdążył już skomentować Ziobro. Stwierdził, że to wniosek wynikający z braku reformy, która od pięciu lat jest blokowana przez nacisk Komisji Europejskiej. Poinformował także, że ma "inną ocenę sprawy" w kwestii słów odnośnie braku zielonego światła dla zmian w wymiarze sprawiedliwości.Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Wtorek 21.06.2022