Kożuchowska i Widawska w nowym filmie Patryka Vegi dla Showmax - „Plagi Bleslau”

Nowy film kryminalny Patryka Vegi „Plagi Breslau” tylko dla użytkowników Showmax. Premiera filmu w grudniu.
gosia.jpg

Ostatnie filmy Patryka Vegi zgromadziły w kinach blisko 10-milionową publiczność. Tym razem zamiast w kinie, film „Plagi Breslau” będzie można obejrzeć wyłącznie na Showmax. To już szósta produkcja oryginalna Showmax w tym roku i kolejna, po bijących rekordy popularności serialach „Botoks” i „Kobiety mafii”, zrealizowana specjalnie dla Showmax przez Patryka Vegę. Premiera zaplanowana jest na grudzień.

Główną rolę zagra Małgorzata Kożuchowska, która u Patryka Vegi wystąpi po raz pierwszy. Wcieli się w rolę policjantki tropiącej seryjnego mordercę. To jednak nie wszystko - w filmie wystąpią również inne, wyjątkowe aktorki m.in. Daria Widawska, Ewa Kasprzyk i Katarzyna Bujakiewicz oraz związani z twórczością Patryka Vegi Tomasz Oświeciński, Wojciech Kalinowski, Jacek Beler, Andrzej Grabowski, a także zawodnik i komentator MMA, Karol Bedorf.

Tak o filmie mówi Patryk Vega - Uwielbiam wyzwania, a „Plagi Breslau” to zdecydowanie najtrudniejszy realizacyjnie film w mojej karierze. Fabuła obfituje w ogromną liczbę scen kręconych z rozmachem. Będziemy realizować m.in. pożar w operze, finałową scenę przy dwudziestu tysiącach ludzi, czy sekwencję ze spłoszonym koniem, który galopuje pomiędzy pięćdziesięcioma samochodami na moście. Wspólnie z Showmax marzymy o tym, by realizować produkcje, które wprowadzają nową jakość na polskim rynku. Wierzę, że „Plagi Breslau” dostarczą widzom rozrywki bez precedensu w polskim kinie.

Fabuła filmu
Akcja „Plag Breslau” rozgrywa się we współczesnym Wrocławiu, gdzie dochodzi do serii makabrycznych zabójstw. Codziennie o godzinie 18:00 nieznany, seryjny morderca dokonuje zbrodni. Policjantka Helena Ruś  (Małgorzata Kożuchowska) podejrzewa, że są one dziełem jednego człowieka. Kiedy podczas interwencji poważnie ranny zostaje Bronson (Tomasz Oświeciński), policyjny partner Heleny, bohaterka decyduje się za wszelką cenę ustalić tożsamość mordercy. Wraz z oddelegowaną do tej sprawy profilerką z CBŚP, Iwoną Bogacką (Daria Widawska), prowadzi śledztwo, którego wyjaśnienia należy szukać w XVIII-wiecznej historii miasta. Kobiety starają się wygrać wyścig z czasem i nie dopuścić do kolejnych zbrodni. Kino Patryka Vegi jak zawsze gwarantuje szybką, wartką akcję, widowiskowe popisy kaskaderskie, przepiękne ujęcia Wrocławia i mistrzowskie kreacje aktorskie.

Zdjęcia do filmu trwają aktualnie w tytułowym Wrocławiu.

Obsada:

Helena - Małgorzata Kożuchowska
Iwona - Daria Widawska
Bronson - Tomasz Oświeciński
Felo - Jacek Beler
Naczelnik Michalik - Igor Kujawski
Patomorfolog - Iwona Bielska
Komendant - Wojciech Kalinowski
Prokurator - Andrzej Grabowski
Reporterka TV - Maria Dejmek
Operator - Sebastian Stankiewicz
Nastka - Katarzyna Bujakiewicz
Alicja Drewniak - Ewa Kasprzyk
Szef AT - Karol Bedorf

Dodał(a): CKM/ fot. materiały prasowe Czwartek 21.06.2018