Marihuana na własny użytek. Trwają prace nad depenalizacją

Rząd już wkrótce może wyjść naprzeciw potrzebom swoich obywateli. Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany jeszcze w listopadzie zajmie się projektem dotyczącym depenalizacji niewielkich ilości marihuany na własny użytek.
iStock-1091936124.jpg
Nie ma wątpliwości, że Polacy obiektywnie podchodzą do tematu marihuany. Potwierdza to najnowszy sondaż wykonany przez CBOS na zlecenie Wolnych Konopi. Jego wyniki pokazują, że ponad 60 proc. badanych jest zdania, że posiadanie niewielkich ilości konopi do celów osobistych nie powinno być karane więzieniem.

Z powyższymi badaniami najwyraźniej musiał zapoznać się Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany. Jak podała jego przewodnicząca Beata Maciejewska, jeszcze w tym miesiącu podejmą temat zielonej używki. “Spotkamy się, aby porozmawiać o trzech projektach ustaw dotyczących zarówno marihuany leczniczej, konopi siewnych, jak i marihuany stosowanej przez dorosłych do celów rekreacyjnych” – powiedziała posłanka.

Sprawdź: Waszyngton dekryminalizuje psychodeliki, Oregon wszystkie dragi

Zespół ma zebrać się w poniedziałek 23 listopada. Tego dnia na stół rzucony zostanie także projekt dekryminalizacji niewielkich ilości marihuany na własny użytek. Zostanie ona ustalona na podstawie doświadczeń innych krajów Unii Europejskiej.

Posłowie podczas posiedzenia pochylą się także nad ogólnopolską akcją “Uwolnić Mariana”. Ma ona na celu uświadomienie, w jak trudnej sytuacji są pacjenci, którzy korzystają z medycznej marihuany. Wystarczy spojrzeć na absurdalną sytuację pana Darka, który został skazany za medyczną marihuanę, a w więzieniu będzie mógł się nią leczyć.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Wtorek 17.11.2020