Nie będzie tańszego paliwa. Rządzący nie mają takich planów

Choć ceny paliwa biją rekordy, rząd nie planuje obniżenia akcyzy. Potwierdził to wiceminister kultury Jarosław Sellin. 'Jako odpowiedzialna władza musimy dbać o to, by budżet się spinał' – stwierdził w rozmowie z RMF FM.
Zrzut ekranu 2021-10-14 o 15.53.44.png

Sellin stwierdził, że dzięki rządom PiS Polacy mają w portfelach więcej pieniędzy. Nie wiemy, jak w waszych portfelach, ale w naszych bez zmian, a ceny rosną. "Akcyza to jest bardzo istotny dochód do budżetu państwa, który służy wielu programom społecznym, m.in. 500 plus" – powiedział. Faktycznie 500 plus to słuszny cel do zbierania większych kwot od wielu obywateli. 
Wielu aktywnie obserwowało wzrost ceny za benzynę, jednak próbowali się pocieszać tym, że to sytuacja przejściowa. Jak widać, nie jest to sytuacja przejściowa, a wiele wskazuje na to, że będzie dużo drożej. 

"Rekordowo wysoką cenę hurtową ogłosił we wtorek PKN Orlen. Za litr oleju napędowego w hurcie trzeba płacić 4,92 zł. Rok temu było to 3,29 zł" – podaje bussinesinsider.com.pl.

Nie wiemy w jakim świecie żyją politycy partii rządzącej i jak bardzo odbiega on od rzeczywistości, ale musi być to naprawdę solidna przepaść, skoro twierdzą, że za czasów PiS nasze kieszenie są napychane pieniędzmi. Chyba, że to my jesteśmy jakimiś wyjątkami, a wszyscy dookoła dostają kolosalne podwyżki – kto wie.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Czwartek 14.10.2021