Rekiny dobrały się do kokainy. Drapieżniki wariują

Naukowcy zauważyli bardzo nietypowe zachowania rekinów na Morzu Karaibskim. Wszystko wskazuje na to, że ich dziwne ruchy są spowodowane narkotykami. Wszystko dlatego, że w ostatnich latach przeprowadzano liczne kontrole łodzi przemytników, którzy zapewne w obawie przed konsekwencjami, wyrzucali towar do morza.
shark-g73ca4539e_1280.jpg

Mało tego – część rekinów może być nawet uzależniona od kokainy, a dodatkowo m.in. metamfetaminy czy ketaminy. Obok miejsca, w którym często pojawiają się rekiny, badawcze znaleźli puste opakowania, w których wcześniej znajdowały się narkotyki.
Działanie nielegalnych substancji powoduje nietypowe ruchy u rekinów i wzmożoną agresję. Niedawno pisaliśmy o dzikach, które stwierdziły, że wsuną sobie troszkę kokainy, w końcu nic złego się stać nie może. Jak widać, do tej ekipy dołączyły także rekiny.

Gavin Naylor, który jest dyrektorem projektu badawczego Florida Program for Shark Research przypomina, że osoby kąpiące się w morzu powinny to robić w grupach i blisko brzegu. Co prawda ryzyko ataków pozostaje niskie, jednak zachowanie znarkotyzowanych drapieżników nie jest do końca zbadane.


Dodał(a): CKM.PL Środa 26.07.2023