Strzały w filmach Tarantino

Poza atmosferą tak gęstą, że można by kroić ją nożem oraz poza doskonałymi dialogami, jednym z najważniejszych aspektów filmów Quentina Tarantino są strzelaniny. Zobaczcie więc kompilację z prawie wszystkich filmów reżysera, w której zostały one zebrane.
wściekłe psy.jpg

„Kill Bill”, „Pulp Fiction”, „Wściekłe psy”, „Django”, „Bękarty wojny”, czy „Jackie Brown”, to filmy, które w tym zestawieniu się znalazły. Jego autorzy uwzględnili w nim nie tylko długie sceny strzelanin, które pojawiają się np. w „Django”, ale także pojedyncze strzały, które padają nieco z zaskoczenia, jak choćby pod sam koniec „Bękartów wojny”, w scenie, w której porucznik Aldo Raine (Brad Pitt), zabija przypadkowego żołnierza, kierowcę Hansa Landy (Christopher Waltz).


W zestawieniu natomiast zabrakło dwóch, znanych filmów Quentina Tarantino: „Grindhouse: Death Proof”, a także jego najnowszego dzieła  – „Nienawistnej ósemki”. Ten pierwszy film nie pojawił się z prostego powodu – po prostu nie padają w nim żadne strzały.

Tymczasem zostawiamy Was z tą siedmiominutową mieszanką kul, dymu z luf, odgłosów wystrzałów, krwi, okrzyków bólu, klimatycznej muzyki i doskonałych, pamiętnych scen wprost z filmów Quentina Tarantino.

Dodał(a): Jakub Rusak Piątek 25.03.2016