Thomas Schumacher & Andre Galluzzi VS BUREK: Heroes w 1500m2

Już w sobotę, 22.02.2014 kolejny odcinek Bitwy na Techno w 1500m2!

Thomas Schumacher & Andre Galluzzi

Bohaterowie kolejnego odcinka Bitwy Na Techno przy Solcu to łącznie ponad pół wieku doświadczenia za konsoletą. Rezydenci berlińskich Tresor i Ostgut prowadzącego prosto do Berghain, kontra specjaliści od śródziemnomorskich placków - twórcy winylowej wytwórni Burek z Chorwacji. Pojedynkowi w dwóch salach 1500m2 sekundować będzie wyborowy support Waszych ulubionych DJów, a wyniki (najpewniej remis) oceni publiczność. Trudno o lepszą rekomendację na sobotni wieczór.

NIEMCY

Dwóch takich, którzy od zawsze wiedzieli, że chcą związać swoje życie z muzyką, a ciężką pracą udowodnili, że nie ma rzeczy niemożliwych - we dwójkę mają na karku łącznie 50 lat doświadczenia, a w obydwu przypadkach wydaje się, że to co najlepsze jeszcze przed nimi! Thomas Schumacher i Andre Galluzzi już 22 lutego w 1500m2 do wynajęcia!

Thomas SchumacherThomas Schumacher - w latach 80tych jarał się muzyką spod szyldu Neue Deuche Welle i synth-popowymi innowacjami, ale wystarczyła jedna impreza w rodzinnym mieście Bremen, podczas której usłyszał acid house’owe brzmienie, by odmienić jego życie na zawsze. Od tamtej pory zaczął kolekcjonować winyle i urządzać studio w swojej malutkiej sypialni, z komputerem Atari jako centrum wszechświata, który do tej pory zajmuje honorowe miejsce w jego studio po dziś dzień. Przez lata jeździł i grał na przeróżnych rave’ach w całych Niemczech, aż w 1990 roku stał się rezydentem pierwszego klubu techno w Bremen - Clash. Jego pierwsza płyta Electronic Ballroom została okrzyknięta przez Mixmag odpowiedzią w stylu techno funk na “Homework” Daft Punk.

Przełomem był drugi album, Electronic Avenue wydany nakładem jego własnej wytwórni Spiel-Zeug, co pozwoliło mu całkowicie kontrolować muzykę, którą wydawał. Jego utwory zostały zauważone przez Gilles’a Petersona Kevina Saudersona, a „When I Rock” w przesamplowanej wersji stał się bazą podkładu jednego z utworów hiphopowej grupy The Roots.


Andre GalluzziAndre Galluzzi od 14 roku życia pracował w klubie za barem, aż do pewnego dnia kiedy jednej z DJ’ów zachorował i dostał szansę, żeby stanąć za deckami - to doświadczenie zmieniło jego życie na zawsze! Od tamtego czasu wszystko potoczyło się lawinowo, a Andre Galluzzi przeprowadził się do z Frankfurtu do Berlina by najpierw zostać rezydentem Tresor - miejsca które można śmiało nazwać archetypem niemieckiej sceny, następnie słynnego Ostgut, by finalnie zostać jednym z pierwszych rezydentów Berghain.

Bez wątpienia jedna z najciężej pracujących i oddanych swojej pracy osób w branży - od 24 lat występuje tydzień w tydzień, co przekłada się na ponad 1200 setów na jego koncie, a ta liczba ciągle rośnie, bo Galluzzi ani na moment nie zwalnia tempa!

Dodatkowo poza setami zasłynął jako twórca świetnej kompilacji Andre Galluzzi: Im Garten, kolaboracji z Guido Schneiderem, oraz założonym wraz z Daną Ruh labelem ARAS Recordings, co tylko potwierdza jego pozycję jako jednej z kluczowych postaci współczesnej sceny elektronicznej.CHORWACJA

Burek został powołany do życia przez didżeja i promotora z Zagrzebia - Mario Pytzka. Misja jest prosta - wspierać artystów, których brzmienie wywołuje emocje i porusza serce siłą automatów perkusyjnych i syntezatorów. Dlatego w labelu wydają tacy hardware'owi wyjadacze jak KiNK, Juju & Jordash, Toby Tobias, John Heckle czy Chris Duckenfeld i Snuff Crew, a także przedstawiciele sceny chorwackiej Homeboy i Pytzek we własnej osobie.
Wielu recenzentów i dziennikarzy wymienia Burek od kilku lat jako 'must watch' label, a ich płyty grane są na imprezach i setach na całym świecie. Pierwszy release Kink - Leko/Yako EP był kilkukrotnie repressowany i pojawiał się na chartsach u takich postaci jak MCDE, Azari & III, Michael Mayer, Justin Marin, Erol Alkan, Todd Terje, Jimpster, Fred P i Brodiński, z których większość gościliśmy w 1500m2.

Dziś Burek to nie tylko wytwórnia ale i prężna agencja bookingowa odpowiadająca za interesy oryginalnych artystów jak Chicago Damn, Inkswel, Toby Tobias, Brennan Green, Ilija Rudman oraz... nasz klubowy rezydent SLG.

Wsparcia za deckami udzieli Chorwatom organizator ich wycieczki po Polsce, założyciel wytwórni S1 Warsaw, Rafał Grobel.


Thomas Schumacher (Electric Ballroom / Get Physical / Pets // DE)
Andre Galluzzi (Cocoon // DE)

vs.

HOMEBOY (Hypercolour/Wolf //HR)
Pytzek (Burek label boss // HR)
Burek Records (Zagreb // Croatia)

+ a bunch of your favourite locals:
BLCKSHP (1500m2 / Pets)
Mike P (POL_ON)
Pitti Schmitti (1500m2 / Fiasko)
ACID JAXX (Jake + Kuvau + Truant)
Scheme (Fiasko // Berlin)
Grobel (S1 WARSAW)

22.02.2014
22:00
1500m2 do wynajęcia
Solec 18/20

Tax: 25/30 PLN
Presale: Biletomat.pl; Ticketpro.pl (Empik, MediaMarkt, Saturn)

Impreza jest oficjalnym afterparty po rozdaniu Munoludów 2013 - polskich nagród przemysłu muzyki elektronicznej.elektronicznej.


Dodał(a): Karolina Pękalska Środa 12.02.2014