W czym do ludzi, czyli tipy jak się ubrać na imprezę

Zrobiliśmy to dla was i sprawdziliśmy w co ubrać się na imprezę, żeby nie wyglądać jak własny ojciec albo stare dziecko. Wykaż się tą wiedzą i udowodnij swojej (potencjalnej) partnerce, że jesteś na czasie.
iStock-1165055006.jpg

Po pierwsze koszula
Okaż szacunek (nawet jeśli go nie masz) gospodarzom, okazji i zrób tak, żebyś nie wyglądał jakbyś wyszedł prosto z pracy. Mogą być podwinięte rękawy i stójka jako alternatywa dla kołnierzyka. Pamiętaj, że koszula musi być dopasowana na plecach. Najlepsze są gładkie lub w drobny deseń. Jeśli naprawdę nienawidzisz koszul i czujesz się w nich źle, to rozwiązaniem dla ciebie będzie gładki t-shirt – biały, czarny, albo granatowy. Jeśli skończyłeś 15 lat, to koszulki z napisami oddaj powodzianom. Serio, nie wypada.

Spodnie
Jeśli wychodzisz w zimowy wieczór i akurat nie jesteś na Francuskiej Riwierze, to nie zakładaj jasnych/białych spodni. Z praktycznego punktu widzenia raczej nie ma szans, żebyś dotarł na miejsce w czystym ubraniu. Z kolei savoir-vivre dość rygorystycznie wyklucza jasne spodnie z wieczorowej garderoby. Jeansy będą ok pod warunkiem, że  nie zabierasz dziewczyny na uroczystą kolację czy premierę w teatrze. Wtedy najlepiej sprawdzą się tzw. chinosy. Ważne: jak nie masz pewności, czy pozostali goście przyjdą w garniturach, to absolutnie go nie zakładaj. Bycie ubranym zbyt elegancko w stosunku do okazji, to jeszcze większa wpadka niż niedoszacowanie wydarzenia.

Buty
Wiadomo, że jak kumpel zaprasza cię na klasyczną popijawę, to każdy ubierze się tak jak mu wygodnie, bo takie jest prawo tych spotkań. Jednak jeśli wkraczasz na nieznany grunt (np. impreza u znajomych nowej dziewczyny), to pamiętaj, o porządnych butach. Może się zdarzyć, że kiedy przekroczycie drzwi mieszkania całe towarzystwo będzie miało na stopach buty. Jeśli przyjdziesz w ubłoconych traperach, w których spędziłeś cały dzień, to nie ma dobrego wyjścia z takiej sytuacji.

Niezależnie od tego, czy wolisz sportowe, czy eleganckie buty, zadbaj o to, żeby były czyste, suche i maksymalnie zadbane. No i nawet jeśli towarzysząca ci kobieta to nie jest miłość twojego życia, to pamiętaj, że skarpetki muszą być dopasowane idealnie. 


Coś do ręki i coś na rękę
Niby oczywiste, ale warto żebyś miał na ręce jakiś zegarek. Jeśli nie chcesz inwestować w nowy, wypasiony model, przeszukaj szuflady. Oldschool jest w cenie, wiec wygrzeb skądś casio, który dostałeś na komunię i będziesz w trendzie. Tak jest, nie kłamię. 

A co do ręki? Coś dla gospodarzy. Cięte kwiaty są zawsze świetnym wyjściem. Cięty język też, ale w innych okolicznościach. Do tego butelka dobrego alkoholu. I będzie git!


ZOBACZ TAKŻE: LISTA OBOWIĄZKOWA DLA FACETA, CZYLI CO OBEJRZEĆ WIECZOREM
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Piątek 10.01.2020