Wakacje w hotelu

Ten spektakularny hotel powstał w Singapurze. Ma 150-metrowy basen położony na dachach trzech wież, na wysokości 200 metrów. Marina Bay Sands zaprasza.
marina otw.jpg


Zwieńczenie budowli, to 340-metrowy taras z barami, olbrzymim basenem i dyskoteką. Zapierający dech w piersiach – gratis. Konstruktorzy podkreślają, że na tym „patio” zmieściłaby się na leżąco Wieża Eiffla. Ale kto ją tam wniesie…? Na powierzchni 12 400 metrów kwadratowych zmieściło się jeszcze kilkaset gatunków drzew i roślin. Żeby wyobrazić sobie ogrom przestrzeni pomyśl o trzech boiskach piłkarskich – tyle miejsca oferuje Sands SkyPark.Hotel kosztował 8 miliardów dolarów, czyli tyle co 4 tysiące Bugatti Veyronów z czasów, kiedy jeszcze były produkowane. Obiekt ma 2561 pokoi, w tym 230 apartamentów z dedykowanym kamerdynerem i specjalnymi obszarami tylko dla VIPów. W każdym pokoju znajdziesz 42-calowy telewizor, kablówkę, pościel ekologiczną, sejf, minibarek, czyli bez wodotrysków. Jednak wybierając się tam, aż grzech siedzieć w czterech ścianach, podczas gdy hotel oferuje masę atrakcji.

Największe wrażenie robi kasyno. Na 15 tys. metrów kwadratowych znajdziesz ponad 600 stołów do gry, 1500 maszyn wrzutowych, 30 sal do gry w kameralnym gronie, a  także cztery restauracje oraz bar. Skąpo odziane hostessy zadbają o to, byś drinków miał pod dostatkiem. Nad głowami graczy wisi 6-metrowy żyrandol wysadzany 132 000 kryształów Swarovskiego.

Jeśli wolisz wydawać pieniądze w inny sposób, hotel oferuje ponad 300 sklepów rozmieszczonych na 93 tysiącach metrów kwadratowych. Gucci, Armani, Dior, YSL – pomyśl o jakiejkolwiek ekskluzywnej marce, a znajdziesz ją za rogiem. Możesz też poczuć się jak w Wenecji! Zamiast przechadzać się po sklepach, możesz popłynąć do nich małą łódką. „Gondolier” podwiezie cię siecią kanałów ciągnących się wzdłuż alejek butikowych.Kina, stałe ekspozycje, muzea, a także sezonowe wystawy, spektakle oraz światowej sławy kucharze sprawiają, że prędzej sprzedasz duszę diabłu i za te pieniądze zamieszkasz w Marina Bay Sands, aniżeli wrócisz pokornie do swojego kraju zasypanego hostelami i pensjonatami. Ceny pokoi zaczynają się od 319 dolarów za dobę.

Dodał(a): gianni Wtorek 15.05.2012