Wegański burger o smaku... ludzkiego mięsa. Pomysł otrzymał prestiżową nagrodę

Tak, wegański burger o smaku ludzkiego mięsa rzeczywiście powstał. Skąd pomysłodawcy wiedzieli, jak smakuje człowiek? Tego nie zdradzają, choć zapewniają, że posiłek doskonale je imituje.
Zrzut ekranu 2022-07-13 o 10.16.41.png

Za stworzenie burgera odpowiada szwedzka firma spożywcza Oumph!. Jej przedstawiciele poinformowali, że długo pracowali, by uzyskać "idealną teksturę, zapach i smak produktu". "Żaden człowiek nie został ranny podczas opracowywania tego produktu. Ciekawi i odważni mają szansę spróbować pierwszego na świecie roślinnego burgera przypominającego smakiem ludzkie mięso"- informował rzecznik Oumph!.

Burger składa się z soi, grzybów, białka pszenicznego, tłuszczów roślinnych i tajemniczej mieszanki przypraw. 

Reklama burgera zdobyła Srebrną Nagrodę na Cannes Lions, czyli międzynarodowym festiwalu dla marketingowców. 

"Jestem niesamowicie dumny z tej nagrody i wspaniałej pracy zespołowej, która za nią stoi. Naszą misją jest zmiana sposobu, w jaki ludzie jedzą, a naszym obowiązkiem jest wykorzystanie kreatywności jako narzędzia do tej zmiany. Jako mała szwedzka marka musimy być odważni i gotowi do przekraczania pewnych granic, aby się przebić, i myślę, że ta kampania jest dobrym przykładem tego, że to robimy. Musimy przekonać miłośników mięsa i wegetarian, że nasze produkty roślinne mogą w rzeczywistości odtworzyć smak każdego mięsa" - skomentował Henrik Kerman, manager Oumph!. 

Choć zazwyczaj jesteśmy pierwsi do testowania, próbowania i sprawdzania nowych wynalazków, to w tym wypadku chyba uwierzymy na słowo...Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Środa 13.07.2022