Wyspy Zielonego Przylądka – TOP 10 atrakcji wyspy Sal

Wyspy Zielonego Przylądka – niesamowity archipelag na Atlantyku, który zapewnia idealne warunki na urlop.

shutterstock_1577678866.jpg

Najpopularniejszym miejscem na wakacje jest wyspa Sal. Z czego słynie? Dlaczego warto ją odwiedzić? Co zobaczyć będąc na wczasach na Sal? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótką ściągawkę!

Wyspy Zielonego Przylądka – co zobaczyć na wyspie?

Republika Wysp Zielonego Przylądka (po portugalsku Republica de Cabo Verde) to kraj wyspiarski położony na Oceanie Atlantyckim, ok. 600 km na zachód od wybrzeży Senegalu. Tworzy ją archipelag 10 wysp i 8 wysepek, które dzielą się na dwie grupy: Wyspy Zawietrzne (Ilhas de Barlavento), na które składają się: Sant Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau, Sal i Boa Vista oraz wyspy Nawietrzne (Ilhas de Sotavento), w których skład wchodzą: Maio, Santiago, Fogo i Brava. Każda z nich jest inna i każda jest warta poznania. „Raj na Atlantyku”, bo tak nazywane są Wyspy Zielonego Przylądka to miejsce, które nie zostało jeszcze dotknięte przez masową turystykę. Archipelag zachwyca egzotycznymi krajobrazami i wspaniałą pogodą.

Sal – turystyczny raj Cabo Verde

Najpopularniejszą wyspą archipelagu jest Sal, na której znajdziesz niekończące się piaszczyste plaże z łagodnym zejściem do morza – doskonałe na rodzinny wypoczynek – oraz turkusowe wody oceanu. To także jedno z najlepszych miejsc na świecie do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Podczas wakacji na Sal warto zwiedzić tę wyspę, a zwłaszcza kolorową miejscowość Santa Maria, która ożywa wieczorami, a liczne knajpki rozbrzmiewają międzynarodowym gwarem i lokalną muzyką. Koniecznie spróbuj też znakomitej lokalnej kuchni, a także poznaj tutejszą oryginalną muzykę – mornę. Towarzyszy ona mieszkańcom w ich codziennym życiu, dodaje barw uroczystościom i pozwala wyrazić emocje. Wieczorami możesz wsłuchać się w jej rytm, gdy rozbrzmiewa na ulicach miast. Jeśli szukasz miejsca na rajskie wakacje pełne relaksu i spokoju, sprawdź atrakcyjne oferty wyjazdów na Wyspy Zielonego Przylądka z ITAKĄ.

shutterstock_243610591.jpg

Wyspy Zielonego Przylądka – TOP 10 atrakcji wyspy Sal

Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka to oczywiście turkusowe wody oceanu, złociste, długie plaże i relaks, ale także wyjątkowe atrakcje. Oto 10 najlepszych atrakcji, które trzeba zobaczyć podczas urlopu na Sal.

Santa Maria

Turystyczna miejscowość z hotelami, w której spotkasz przyjaznych mieszkańców, odwiedzić jeden z symboli Sal i Wysp Zielonego Przylądka, czyli tutejsze molo. Codziennie zbierają się na nim lokalni rybacy i handlarze ryb, którzy dobijają targu, handlując m.in. wielkimi tuńczykami. Zrobisz tu tez piękne zdjęcia – kolorowe rybackie łodzie kołyszą się na wodzie, a lokalne dzieci skaczą z pomostu do wody. Klimat tego miejsca na pewno Cię oczaruje!

Ponta Preta

Rozległa, piaszczysta i wyjątkowo piękna plaża, ze względu na wysokie fale i wiatr, to jedno z ulubionych miejsc doświadczonych wind- i kitesurferów.

shutterstock_367415150.jpg

Baseny lawowe Buracona

Naturalne baseny lawowe Buracona to miejsce, w którym możesz zobaczyć „błękitne oko”, czyli specyficzną grę światła i szmaragdowej wody.

Pedra da Lume

Miejscowość znana z salin – miejsc, z których pozyskuje się sól. Możesz tu skorzystać z kąpieli w słonym jeziorze lub spacerować i podziwiać zachwycające widoki.

Espargos

Stolica wyspy i jej główne miasto. Warto przespacerować się malowniczym placem głównym i poszukać dziko rosnących w okolicy szparagów, od których pochodzi nazwa miejscowości.

shutterstock_243218056.jpg

Zatoka Murdeira

Rozległa zatoka ze skalistym, poszarpanym podłożem, która ciągnie się aż do Monte Leão – Lwią Górę, czyli wygasły wulkan, który swoją formą przypomina leżącego lwa.

Palmeira

Mała wioska rybacka z portem homarów i miejscem, gdzie oczyszcza się sól.

shutterstock_241793563.jpg

Zatoka Rekinów

Znajdująca się w północno-wschodniej części wyspy Sal Zatoka Rekinów to miejsce, gdzie czeka Cię ekscytujące i podnoszące poziom adrenaliny spotkanie z rekinami w ich naturalnym środowisku.

Zip Line

Stosunkowo nowa atrakcja wyspy Sal to Zip Line, czyli kolejka linowa, którą przejedziesz z prędkością do 100 km/h przez teren pięknego obszaru Serra Negra, który znajduje się pod ochroną.

Wyspa Fogo

Będąc na Sal, warto wybrać się na wycieczkę do jednego z najbardziej fascynujących miejsc archipelagu, czyli na wyspę Fogo. Jej główną atrakcją jest Pico do Fogo, wznoszący się na 2829 m n.p.m. aktywny stożek wulkaniczny.

Materiał partnera 


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Piątek 28.01.2022