Zmarł 13–latek, który wziął udział w wyzwaniu na TikToku. Przedawkował leki

Pierwotne założenie tej aplikacji (niegdyś musical.ly), dotyczyło głównie przedstawiania filmików tanecznych. Od tego czasu wiele się zmieniło, a na TikToku znacznie rozwija się ta ciemniejsza strona internetu. Reklamowanie OnlyFans, przedstawianie drastycznych nagrań i zakłady, kto przyjmie więcej tabletek leków. Ostatnie z wymienionych uniosło już na swoich barkach ofiarę śmiertelną.
Zrzut ekranu 2023-04-24 o 14.42.10.png

Niebezpieczny challenge, który cieszy się już ogromną popularnością na TikToku, polega na przyjęciu kilkunastu tabletek Benadrylu. Jest to lek przeciwhistaminowy, który wydaje się bez recepty. 13–latek z Ohio postanowił wziąć udział w wyzwaniu. Niestety po przedawkowaniu leku zmarł. Benadryl zawiera difenhydraminę, która hamuje podrażnienie błędnika alergików. W dużych dawkach wywołuje jednak halucynacje i problemy z równowagą. Już od trzech ład Amerykańska Agencja Żywności i Leków ostrzega, że duże dawki tej substancji mogą mieć tragiczne skutki, od problemów z sercem i drgawek, po śpiączkę i nawet śmierć.
13–letni Jacob wziął udział w Benadryl Challenge i przy kolegach wziął ok. 13 tabletek. Negatywne skutki pojawiły się natychmiast. Nastolatek dostał drgawek i trafił do szpitala, gdzie podjęto decyzję o podpięciu go do respiratora. Po sześciu dniach walki lekarze stwierdzili zgon z powodu śmierci mózgu.

"To było zbyt wiele dla jego organizmu. Powiedzieli, że mogą go wentylować, że może tam leżeć, ale nigdy nie otworzy oczu, nigdy nie będzie oddychać, uśmiechać się, chodzić ani mówić" - napisał ojciec nastolatka w emocjonalnym wpisie na Facebooku.

 

Dodał(a): CKM.PL / fot.: embed Facebook Poniedziałek 24.04.2023