Tablety - wielofunkcyjne urządzenia dla każdego

Tablety już od wielu lat są jednymi z najchętniej kupowanych urządzeń mobilnych na świecie.

20220407165813_pexels-photo-1334597.jpeg.jpg

Są to urządzenia łączące wiele ciekawych i przydatnych funkcji, które pomagają nam zarówno w pracy, jak i w codziennym życiu. Chętnie korzystamy z nich także w trakcie podróży i wakacji. Zastanawiasz się jaki tablet wybrać? Na co warto zwracać uwagę podczas zakupu tego urządzenia? Co powinien posiadać dobry tablet?

· Tablety - wielofunkcyjne urządzenia do zabawy i do pracy
· Jaki tablet wybrać? Czym się kierować przy wyborze?
· Jaki tablet do 1000 zł?

Jaki tablet kupić do 1000 zł? Staramy się odpowiedzieć na to pytanie w tekście

Tablety - wielofunkcyjne urządzenia do zabawy i do pracy

Tablety to urządzenia spełniające oczekiwania zarówno dzieci, jak i dorosłych. Służą do rozrywki, ale też okazują się pomocne w trakcie wykonywania obowiązków w pracy. Dzięki tabletowi możemy przeglądać Internet, dokonywać zakupów on-line, używać wielu przydatnych aplikacji, korzystać z mediów społecznościowych, komunikować się z rodziną i przyjaciółmi za pomocą komunikatorów, oglądać seriale i filmy, robić bardzo dobrej jakości zdjęcia oraz filmy, edytować dokumenty, słuchać audiobooków i muzyki, przeglądać skrzynkę mailową, korzystać z nawigacji, czy grać w emocjonujące gry mobilne. Tablet pozwala także na komfortowe czytanie książek (e-booków) za pomocą odpowiednich programów oraz prasy wydawanej w wersji elektronicznej.

Te niewielkie urządzenia łączą w sobie zalety laptopów i smartfonów. Duży, dotykowy ekran zapewnia komfortowe przeglądanie Internetu. Tablety multimedialne znakomicie sprawdzają się w podróży, zarówno jako rozrywka, ale też jako urządzenie pomagające w nawigacji (kontrolowanie trasy poprzez wbudowany GPS). Rozmiar i niska waga tabletu pozwalają go zabrać praktycznie wszędzie, czy to w plecaku, czy w damskiej torebce.

Każdy model tabletu może łączyć się z internetem. W większości przypadków wykorzystywane jest do tego łącze Wi-Fi. Część modeli wyposażona jest w modem działający w oparciu o technologię LTE.

Jaki tablet wybrać? Czym się kierować przy wyborze?

Każdy model tabletu może służyć do zabawy lub pracy, jednak podczas zakupu warto zwrócić uwagę na wybrane parametry, które w Twoim przypadku będą najważniejsze. Pierwsza rzecz, to pojemność baterii. Jeśli masz zamiar intensywnie użytkować swoje urządzenie, wybierz model, którego mocna bateria pozwala na długą pracę. Druga rzecz, to wielkość i rozdzielczość ekranu (zagęszczenie pikseli). Jeśli jesteś miłośnikiem filmów i gier wideo, warto pomyśleć o modelu z dużym wyświetlaczem. Trzecia rzecz, to system operacyjny. Zdecyduj, który z systemów operacyjnych będzie dla Ciebie lepszy. iPady są urządzeniami słynnej marki Apple, i uznaje się je za bardzo trwałe i niezawodne urządzenia. Jeśli szukasz prostszych w obsłudze i bardziej uniwersalnych tabletów, sięgnij po modele z systemem Android, np. marki Samsung, Lenovo, czy Huawei.

Warto też pamietać o tzw. twardych parametrach  technicznych, czyli modelu procesora, pojemności pamięci operacyjnej i dysku SSD. Jeśli kupujesz tańsze urządzenie z 32 czy 64 GB, upewnij się, że posiada ono slot kart microSD. Fani audio zapewne zdecydują się na modele z bardzo wysokiej jakości głośnikami (warto wybrać te zapewniajace wsparcie Dolby Atmos).

Jaki tablet do 1000 zł?

Oglądanie filmów w podróży, sporządzanie notatek czy naukę języków obcych on-line umożliwia nie tylko laptop, ale także tablet. Zakup tego mobilnego urządzenia wbrew pozorom nie musi wiązać się z dużym kosztem. Zdecydowanie warto też przejrzeć ranking tabletów, który pomoże w wyborze modelu dopasowanego do naszych wymagań, a ich cena jest do 1000 zł. Zastanawiasz się jaki tablet do 1000 zł wybrać? Popularne i bardzo polecane tablety, to m.in.:

  • Lenovo TAB M10 FHD Plus
  • Nokia T20 4/64GB
  • Huawei MatePad T10 WiFi 4/64GB
  • Samsung Galaxy Tab A7 Lite 32GB Wi-Fi SM-T220
  • Lenovo TAB M8 TB-8505X 8

Tablety są wielofunkcyjnymi urządzeniami i oprócz przeglądania Internetu, robienia notatek, czytania e-booków, czy oglądania filmów i seriali, służą również do grania w gry wideo. Ze względu na swoją mobilność przydają się szczególnie w trakcie wyjazdów, a znacznie większy od smartfonów ekran daje przewagę podczas grania. Zastanawiasz się jakie są najlepsze tablety do gier?

Jeśli często grasz w gry, przydałaby się przekątna ekranu ok. 10 cali, by oczy mogły się cieszyć jak najlepszymi efektami. Tablety do gier powinny mieć rozdzielczość co najmniej Full HD (1920x1080 px). Płynność działania zapewniają procesor, (najlepiej 8-rdzeniowy) oraz pamięć RAM (3-4 GB). Przydatna okaże się także pojemna bateria, dzięki czemu granie będzie trwać po prostu dłużej bez nieprzyjemnej konieczności przerywania rozgrywki na ładowanie tabletu. Rzeczą, która uprzyjemnia granie są głośniki stereo i obsługa technologii dźwięku przestrzennego.

Tablety do 1000 zł mogą służyć jako narzędzia do grania w gry, chociaż raczej w te starsze i mniej zaawansowane wizualnie tytuły. Jeśli zależy Ci na tablecie, na którym będzie możliwe odpalenie i płynna zabawa w najnowsze i najbardziej zaawansowane graficznie produkcje, sprawdź ranking tabletów zawierający również droższe modele.


Dodał(a): Katarzyna Lemanowicz Poniedziałek 11.04.2022