Polskie czołgi pojawiły się w grze World of Tanks

10 czołgów regularnych i 2 czołgi premium – każdy mocny, zadający rozległe obrażenia przeciwnikom i charakteryzujący się dobrą depresją dział. Poznajcie linię polskich czołgów w grze World of Tanks.

Grafika wiodaca polskich czolgow.jpg.png


World of Tanks cieszy się dużą popularnością w Polsce. Zgodnie z najnowszymi danymi do dziś zarejestrowanych w grze jest dokładnie 3 684 546 Polaków, co stanowi prawie 10% populacji naszego kraju. Stanowi to oczywiście ogromną część całej społeczności wokół World of Tansk, stąd też nie dziwi fakt, że Wargaming postanowił wzbogacić grę właśnie o linię polskich czołgów. Już od teraz gracze z Polski i całego świata mogą zapoznać się z jedenastym drzewem technologicznym w grze i mapą „Studzianki”.

– Poświęciliśmy dużo czasu, aby stworzyć linię czołgów zarówno prawdziwie polską i oryginalną zarazem, która zawiera w sobie unikatową oraz interesującą rozgrywkę – mówi Max Chuvalov, dyrektor wydawniczy World of Tanks.

Polskie drzewo technologiczne zawiera 10 regularnych czołgów oraz 2 maszyny typu premium. Głównymi wyróżnikami polskiej linii na tle innych nacji są przede wszystkim wysokie obrażenia na pojedynczy strzał oraz dobra depresja dział. Te cechy sprawiają, że polskie czołgi dają interesujące możliwości taktyczne i będą niebezpiecznym przeciwnikiem w grze.Linia rozpoczyna się lekkimi czołgami 4TP, 7TP, 10TP i 14TP. Kolejne maszyny to średnie czołgi 25 TP KSUST II, projekty inżyniera Edwarda Habicha - 40TP oraz 45TP. Na górze polskiego drzewa technologicznego znajdziemy 53TP Markowskiego, 50 TP Tyszkiewicza i 60TP Lewandowskiego (na zdjęciach poniżej). Są to projekty odnalezione w archiwach polskich instytutów naukowych, badawczych i technicznych. Czołgi premium to zupełnie nowy 50TP prototyp oraz Pantera „Pudel” zdobyta przez Powstańców Warszawskich.

3.jpg.png

11.jpg.png

Na dodatkową uwagę zasługuje polska mapa „Studzianki” oraz unikatowy projekt muzyczny z wybitnymi polskimi artystami. Na początku zeszłego miesiąca zespół Żywiołak  nagrał utwór „W moim ogródecku”, który później został wykorzystany w grze. Teraz, z okazji wypuszczenia polskiej linii czołgów, odkryta została druga część współpracy z polskimi muzykami. Tym razem to O.S.T.R. we własnej osobie stworzył swoją hiphopową interpretację kawałka Żywiołaka. Powstał też teledysk przygotowany wspólnie z artystami, który możecie zobaczyć poniżej.

– Prywatnie jestem wielkim fanem gier wideo, dlatego bardzo cieszę się, że zostałem zaproszony do takiego projektu. Idea zestawienia rapu ze światem cyfrowym to moim zdaniem świetny pomysł, który wypalił w stu procentach – mówi O.S.T.R.Moment premiery polskich czołgów wiąże się też dodatkowymi aktywnościami dla graczy. Pierwszą z nich jest możliwość zdobycia w grze tankietki TKS. Wystarczy rozegrać jedną bitwę dowolnym czołgiem od dziś do końca września, a ten czołg premium zostanie dodany do garażu gracza.

Drugim, dużym wydarzeniem będzie spotkanie miłośników gry World of Tanks i broni pancernej w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie (Aleje Jerozolimskie 3). Wydarzenie odbędzie się 16 września w godzinach od 10.00 do 18.00, wstęp jest darmowy. Na odwiedzających czekać będą liczne atrakcje, m.in.: możliwość zagrania w World of Tanks z członkami społeczności, upominki za testowanie gry, pokazy polskiego czołgu 7TP, darmowe zwiedzanie muzeum, liczne konkursy z nagrodami na scenie oraz specjalne stoisko polskiej firmy Cobi, gdzie również nie zabraknie dobrej zabawy dla całych rodzin. W trakcie wydarzenia odbędzie się koncert zespołu Żywiołak i możliwość zdobycia autografów.


Dodał(a): CKM/ fot. materiały prasowe Środa 29.08.2018