Wiedźmin zawsze przy tobie. Nowa gra w rozszerzonej rzeczywistości

CD Projekt przenosi potwory, z którymi musiał walczyć Geralt do prawdziwego świata. Producent zapowiedział nową grę z uniwersum Wiedźmina. The Witcher: Monster Slayer będziesz mógł mieć zawsze przy sobie, bo jest dedykowana na smartfony i wykorzystuje technologię VR.
wiedźmin.png
Osadzona w świecie Wiedźmina gra role-playing została przygotowana z myślą o urządzeniach z systemem iOS i Android. Nowy tytuł wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości, za której przygotowanie odpowiedzialne jest studio Spokko, czyli członek rodziny czerwonej ptaszyny.

Akcja gry została osadzona setki lat przed narodzinami Geralta z Rivii. Jednak już wtedy na ziemiach Kontynentu roiło się od krwiożerczych bestii siejących popłoch i zniszczenie. Czoła stawia im kasta niezastąpionych w walce “wiedźminów”, a Ty staniesz się jednym z nich.Zamiast miecza będziesz dzierżył w dłoniach swój smartfon, a dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości na jego ekranie zobaczysz wszelkich przeciwników. Telefon będzie twoim orężem w walce z potworami, od których musisz uwolnić świat.

“W grze czeka na Ciebie eksploracja świata, tropienie, analiza i walka z realistycznych rozmiarów potworami. Podczas walki dużą rolę odegra pora dnia oraz pogoda, aktualizowane na bazie Twojej bieżącej lokalizacje, ale najważniejsze jest Twoje przygotowanie. Aby pokonać bardziej wymagających wrogów, możesz warzyć potężne wiedźmińskie eliksiry i oleje, tworzyć petardy i przynęty na potwory oraz rozwijać umiejętności i ekwipunek swojego wiedźmina” – czytamy w opisie gry.CD Projekt nie zdradził konkretnej daty premiery nowej gry, ale producent zapewnia, że pojawi się ona już niebawem. I oczywiście – co najważniejsze – będzie dostępna za darmo.


Dodał(a): Konrad Siwik . fot. Youtube Czwartek 27.08.2020